Roosiornament

1. Müügitingimuste kehtivus

1.1 Müügitingimused kehtivad Aita Tikkimistoa veebipoest ostja (edaspidi Tarbija) ja ettevõtja Tammeli OÜ (edaspidi Veebipood tikkimistuba.ee) vahel kaupade ja teenuste ostmisel.
1.2 Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad tikkimistuba.ee veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.
1.3 Veebipood tikkimistuba.ee jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel tikkimistuba.ee.

2. Hinnainfo

2.1 Tammeli OÜ ei ole käibmaksukohuslane ning kõik hinnad kodulehel on ilma käibemaksuta.
2.2 Ostudele lisandub transpordi hind vastavalt Tarbija valitud tarneviisile. (SmartPost 3,20 eurot; Omniva postiautomaat 4.-eurot; DPD 4.- eurot).
2.3 Hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni (5 päeva pärast tellimuse vormistamist).
2.4 Kui tellimus on esitatud enne müügitingimuste või hindade muutmist, kohaldatakse Tarbija ja Tammeli OÜ vahel tekkinud õigussuhetele tellimuse vormistamise ajal kehtinud tingimusi.
2.5 Veebipood tikkimistuba.ee jätab endale õiguse teha müügihindades muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel tikkimistuba.ee.

3. Tellimuse vormistamine

3.1 Valige soovitud toode. Mõnigate toodete puhul tuleb teha valik sobiva suuruse ja värvi osas.
3.2 Lisage soovitud tooted ostukorvi.
3.3 Tellimuse vormistamiseks vajutage kõigepealt ostukorvis lingile „Mine maksamaˮ.
3.4 Tellimuse vormistamise lehel täitke nõutud andmeväljad, valige Teile sobiv toodete kohaletoimetamise viis ja makseviis ning vajutage lingile „Esita tellimusˮ. Valides makseviisiks “Maksekeskus”, saate tasuda mugavalt pangalingi kaudu (Swedbank, SEB, Luminor, LHV pank, Coop Pank, Pocopay, Liisi ID ja Finora Capital). Andmed euromakse sooritamiseks koos kõigi kehtivate riiklike maksudega ja lisanduvate tasudega leiate pärast tellimuse kinnitamist ekraanile kuvatud arvelt.
3.5 Täitke andmete ja tellimuse kinnituse leheküljel olevad lahtrid tähelepanelikult, sest esitatud informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub Teie ostetud toodete kiire ja tõrgeteta kohaletoimetamine ning hilisem vaidluste ja pretensioonide lahendamine.

Tammeli OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, ettevõte edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

3.6 Veebipoes sooritatud tellimusi käsitletakse tööpäevadel (E−R 8.30−16.30). Kui tellimus esitatakse reedel pärast kella 14, vormistatakse tellimus järgneval esmaspäeval. Kehtib ka „tulen kaubale ise järeleˮ tarnevaliku puhul. Ise järele tulles palume kindlasti ette helistada numbril 513 4971.

4. Müügilepingu jõustumine

4.1 Kauba müügilepinguga kohustub veebipood tikkimistuba.ee andma Tarbijale üle olemasoleva, valmistatava või veebipood tikkimistuba.ee poolt tulevikus omandatava Kauba ning tegema võimalikuks omandi ülemineku Tarbijale, Tarbija aga kohustub veebipood tikkimistuba.ee – le tasuma Kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja võtma Kauba vastu.
4.2 Tellimused, mille eest ei ole tasutud, annulleeritakse 5 päeva möödudes alates tellimuse vormistamisest.
4.3 Müügileping jõustub pärast Tarbija tehtud makse laekumist Veebipoe pangakontole.

5. Tarnetingimused

5.1 Pärast müügilepingu jõustumist komplekteerib veebipood tikkimistuba.ee tellimuse 14 päeva jooksul ning annab selle kohaletoimetamiseks üle ettevõtte logistikapartneritele. Kauba kohaletoomine toimub tavapäraselt 1-3 tööpäeva jooksul.
5.2 E-poe kohaletoimetamise tähtaeg, kuni kaks nädalat, kehtib tellimuse summa laekumise hetkest Veebipoe pangakontole. Suuremate tellimuste puhul lepitakse tähtaegades kokku eraldi.
5.3 Viivitusteta kohaletoimetamiseks tuleb olla hoolas ning tellimuse vormistamisel esitada kohaletoimetamise andmete sisestamisel tõele vastavad ning kehtivad andmed.
5.4 Veebipood tikkimistuba.ee ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on logistikapartneritele üle antud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida veebipood tikkimistuba.ee ei saanud mõjutada ega ette näha.
5.5 Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega, siis teavitab tikkimistuba.ee sellest Teid ning tagastab Teile tasutud raha (sh kauba üleandmise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

5.6 Võimalikud Kauba kätte toimetamise viisid:

  • väljastatakse kliendile kohapeal Uus tn 5 Pärnu
  • saadetakse pakiautomaati (Smart-Itella, Omniva, DPD)
  • suuremate koguste puhul lepitakse tarne osas kokku eraldi

5.7 Tarnetingimused kehtivad vaid Eesti Vabariigi territooriumil. Välismaale tellimise soovi korral tuleks ühendust võtta Veebipoe klienditeenindusega.

6. Tagastamisõigus

6.1 Pärast tellimuse kättesaamist on Tarbijal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul. Kauba tagastamisest tuleb tikkimistuba.ee – d enne postitamist teavitada, saates info e-mailiga aadressile aita@tikkimistuba.ee
6.2 Tagastamisele kuuluva eseme seisukorra halvenemisel vastutab Tarbija asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest üksnes juhul, kui ta on eset kasutanud muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Et veenduda eseme olemuses, omadustes ja toimimises, peaks Tarbija käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks seda tavapäraselt poes teha.
6.3 Tarbija peab kauba tagastama tikkimistuba.ee – le teavituse saatmisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud logistikafirmale.
6.4 Veebipood tikkimistuba.ee tagastab taganemisavalduse ja kauba kättesaamisel tarbijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel, kõik tarbijalt lepingu alusel saadud tasud, muu hulgas Tarbijale kättetoimetamise kulud, v.a juhul, kui tarbija on sõnaselgelt valinud ettevõtja pakutud kõige odavamast eseme kättetoimetamise viisist (pakiautomaat) erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood Tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
6.5 Taganemisega kaasnevad kulud (nt postikulud) tasub Tarbija.

7. Isikuandmete töötlemine

7.1 Tarbija annab veebipoes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega õiguse koguda ja töödelda Tarbija isikuandmeid (nimi, kontakttelefon, paki kättetoimetamise ja/või kodune aadress, e-postiaadress) ning edastada logistikapartnerile isikuandmeid kauba kohaletoimetamiseks.
7.2 Veebipoel tikkimistuba.ee on õigus kasutada Tarbija elu- või asukoha aadressi reklaami ja muu informatsiooni edastamiseks Tarbijale.
7.3 Tarbijal on igal ajal õigus keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik lepingust tuleneva nõude sissenõudmiseks või kauba kohaletoimetamiseks.
7.4 Elektrooniliste isikuandmete kasutamine otsepostituseks toimub ainult siis, kui Tarbija on selle jaoks andnud eraldi nõusoleku veebilehel tikkimistuba.ee.
7.5 Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Tarbija personaalsete pangatunnuste turvalisuse ja neile puudub ka Veebipoel ligipääs.

8. Pretensioonide esitamise kord

8.1 Vastavalt Võlaõigusseadusele § 218 lg 2 on Tellijal õigus pretensiooni esitada kahe aasta jooksul alates kauba kättesaamisest. Sellest kuue esimese kuu jooksul tekkinud defekti puhul eeldatakse, et see oli olemas toote ostmise momendil ning defekti iseloomu peab välja selgitama müüja.
8.2 Kui defekt on tehnoloogilise iseloomuga, võib Tellija nõuda toote parandamist ning parandamise võimatuse või ebaefektiivsuse korral toote asendamist. Raha tagastamist on võimalik nõuda juhul, kui asendamine mõistliku aja jooksul pole osutunud võimalikuks sobiva toote puudumise tõttu (VÕS, 11. peatükk, paragrahv 222, lg 1).
8.3 Tarbijal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipood tikkimistuba.ee poole, esitades arve, mille alusel kauba ostu eest tasuti.
8.4 Kaubal puuduse ilmnemisel palume lõpetada kauba kasutamise.
8.5 Toote nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel palume edastada e-postiaadressile aita@tikkimistuba.ee pretensiooni, kus on märgitud tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse number ja toote tingimustele mittevastavuse või puuduse täpne kirjeldus.
8.6 Pretensioon toote nõuetele mittevastavuse või puuduste avastamise kohta peab olema esitatud kahe kuu jooksul alates toote nõuetele mittevastavuse või puuduse avastamisest.
8.7 Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja Tellijaga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.
8.8 Tellijal on õigus nõuda veebipoelt tikkimistuba.ee ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ja kauba eest raha tagasi nõuda, kui veebipoel tikkimistuba.ee ei ole võimalik kaupa parandada või asendada, kauba parandamine või asendamine ebaõnnestub, veebipood tikkimistuba.ee ei ole kauba puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud, tarbijale on tekitatud põhjendamatuid ebamugavusi.
8.9 Veebipood tikkimistuba.ee ei vastuta:
⦁ kliendi süül või hoolimatusel toote kahjustamise eest;
⦁ defektide eest, mis on tekkinud toote mittesihipärase kasutamise tagajärjel;
⦁ toote loomuliku füüsilise kulumise eest tavapärase kasutamise korral.

9. Vastutus ja vääramatu jõud

9.1. Veebipood tikkimistuba.ee vastutab Tellija ees veebipoe poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.
9.2. Tellija vastutab veebipoe tikkimistuba.ee ees enda poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.
9.3. Kumbki osapool ei vastuta teise osapoole ees ning tema käitumist ei loeta käesolevate tingimuste rikkumiseks oma mistahes kohustuse teostamisega viivitamise või selle mitteosutamise tõttu, kui nimetatud viivituse või mitteosutamise põhjus ei olnud nimetatud osapoole poolt kontrollitav (vääramatu jõud).
9.4. Veebipood tikkimistuba.ee ei kompenseeri moraalset kahju, mida võib tekitada Tellijale tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmine käesolevate tingimuste raames. Kui toode ostetakse sünnipäevakingiks või mingil muul põhjusel on toote kättesaamisega väga kiire, palume sellest koheselt meile kirjutada pärast tellimuse esitamist.

10. Muud tingimused

10.1. Tammeli OÜ kasutab Tellija antud isikuandmeid vastavalt Privaatsustingimustele.
10.2. Käesolevates tingimustes reguleerimata küsimustes juhinduvad Tellija ja Tammeli OÜ Eesti Vabariigis kehtivast seadustest ja valitsuse määrustest.
10.3. Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui Lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Tellijal kui Tammeli OÜ – l õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või kohtusse.

Käesolevad Ostutingimused kehtivad alates 01.11.2019.a.